حجاب ,زنان ,پوشش ,جامعه ,ادیان ,استفاده ,برای زنان ,ادیان الهی

 چیزی هست که توی همه ی  به اون اشاره شده. ما با ایات مربوط به حجاب و احادیث  کم و بیش اشنا هستیم پس میخوام درباره ی حجاب توی سایر ادیان الهی بگم:
قبل از ظهور اسلام حجاب در میان زنان عرب رواج نداشت اما در جوامعی که  بودند یا از تفکر دین یهود پیروی می کردند حجاب بهطور جدی وجود داشته به طوری که برای مجازات برخی زنان خطا کار حجاب اونها رو به طور موقت بر میداشتند به این دو دستور دین یهود توجه کنید :
حجاب برای دختران  پوشش موی سر هنگام برگزاری نماز و خواندن دعا، پوشاندن دست ها تا زیر آرنج و پاها تا حدود 10 سانتی متر زیر زانو میباشد. 
حجاب برای زنان  زن یهودی ملزم به رعایت پوشش موی سر در مقابل افراد ناحرم، پوشاندن دست ها حداقل تا زیر آرنج و پاها تا حد مچ پا میباشد. کل پوشش بصورت استفاده از روسری یا کلاه بسته به کشورها و فرهنگ های مختلف، متفاوت میباشد. 

در جامعه ی  هم حجاب بسیار سخت گیرانه تر از اونچه اسلام بوجود اورد رواج داشته ..حالا برخی که وطن پرستیشون گل کرده و مدام دارن داد میزنن ما عرب نیستیم حجاب عقب افتادگی هست و .. لازم به ذکر هست که بگم در اکثر نقش های روی دیوار های  زنان با روسری هستن این نشانه ای از اصالت ماست ولی بعضی ها میخوان با افسانه ساختن الکی و نقاشی های دروغین حجاب رو در جامعه ی ایرانی اون زمان نفی کنن در حالی که اینطور نیست به طور مثال خشایار شاه ایرانی پس از صد روز باده نوشی وقتی به ملکه وشتی دستور داد به سر برهنه و بدون حجاب در مجلس حاضر بشه ملکه امتناع کرد و به همین دلیل به دست جلاد سپرده شد .
اما برای زنان عادی در دین  پوشنادن موی سر استفاده از لباس بلند شلوار و  رایج بوده درحالی که این زنان ازادانه در جامعه رفت و امد داشتند و با مردان خود به انجام کار های بیرون از منزل هم می پرداختند اما از حضور در  فاسد امتناع میکردند.
ولی برای زنان بلند پایه نه تنها حجاب اجباری بود بلکه بعد از ازدواج اون ها حق دیدن هیچ مردی حتی پدر و برادر خودشون رو نداشتند!!!
اما جامعه ی  در  دین یهود بر تشکیل خانواده اصرار داشت در حالی که دین مسیح تجرد را مقدس میدونست بنابراین حجاب با چادر و پوشیه و ممنوعیت استفاده از زیور الات را برای زنان اجباری کرد تا هیچ مردی نظرش به هیچ زنی نیوفته! اما بعد ها هم زنان مسیحی اععم از جوان و پیر ملزم به حجاب کامل (  ) بودند .
اما باز هم ما نمیتونیم حجاب رو فقط مختص ادیان الهی بدونیم مثلا ما فیلم های کره ای یا هندی رو میبینیم توی فیلم های تاریخیشون زنان و مردان لباس های بلند و گشاد به تن دارن یا زنان هندی شال لباسشون رو روی سر میکشن وقتی در دین بودایی که هر نماد و سمبلی رو پرستش می کنن به حیا و پوشش اهمیت داده میشه چطور بعضی ها گول تحریفات دنیای غرب رو می خورن و حجاب عقب ماندگی تصور می کنن !!
حجاب پوشش ظاهری نیست حجاب نوعی دفاع در مقابل چشم ها شهوت ران هست که از درون همه ی ادما سرچشمه میگیره نه فقط در زنان حتی مرد ها هم اکراه دارن از این که اندامشون در معرض دید باشه !
در اخر باید بگم کسانیکه حجاب رو نفی می کنن  هستن ! به قول استاد  اگر  هست پس حیوانات از همه پیشرفته تر هستن!

منبع اصلی مطلب : چه کسی بهتر از خدا؟
برچسب ها : حجاب ,زنان ,پوشش ,جامعه ,ادیان ,استفاده ,برای زنان ,ادیان الهی
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : بررسی حجاب در ادیان الهی